Taustakirjad ja ülesanded

# 1 ENESEANALÜÜS

01. aprill 0201

See on Roheväljakutse 1. päeva taustakiri - siit leiad teema kohta lisainfot ja teksti lõpust päevaülesanded.

 

Tere tulemast Roheväljakutsesse!

Täna on Roheväljakutse esimene päev! Sind ootab ees 10-päevane teekond keskkonnasõbralikuma elustiili poole. Iga päev on uus teema ja uued ülesanded, mille hulgast saad valida endale sobivaima ning anda selle täitmise kohta nii meile kui ka kaasosalejatele tagasisidet.

Roheväljakutse soovib sinusse süstida inspiratsiooni. Loodame, et koos teiste osalejatega üksteist julgustades saab sellest üks põnev kogemus. Ära unusta, et suured muutused saavad alguse väikestest sammudest.

Alustame tänast Roheväljakutset eneseanalüüsiga ehk palume sul sügavamalt mõelda enda praegusele elule, harjumustele ja käitumisele just keskkonnahoiu vaatevinklist. Täna palume sul täita kõik kolm pisikest ülesannet, järgmistel päeval ootame aga vähemalt ühe ülesande täitmist.

Kas oled valmis kätte saama oma esimesed ülesanded? Siin nad on!

 

Palun täida kolm allolevat ülesannet.

Ülesanne #1. Kutsu Facebooki Roheväljakutse ürituses osalema kaks sõpra, kellega koos tahaksid väljakutse läbi teha. Tee seda SIIN. Sõprade märkimise jaoks mine Roheväljakutse ürituse lehele ja vajuta Jaga > Kutsu sõpru. NB! Palume Facebooki gruppi sõprade nimesid mitte postitada. Kui osaled meilipõhiselt, siis kutsu sõbrad osalema suusõnaliselt või saada neile edasi Roheväljakutse info.

 

Ülesanne #2. Jaga meiega keskkonnaprobleemi, mis sulle kõige rohkem muret teeb, ja paku lahendus, kuidas oma käitumisega seda leevendada saaksid.

Tagasiside #2. Lisa oma kommentaar Facebooki „Roheväljakutse 2018 osalejad“ gruppi vastava postituse alla või saada e-mailile valjakutseroheline.ee

 

Ülesanne #3: Täida test ja saa teada, kui keskkonnasõbralik sa oled.

Enne, kui saad hakata muutusi ellu viima, on vaja teada enda stardipositsiooni. Et lihtsustada sinu eneseanalüüsi, oleme koostanud lühikese 15 küsimusega testi.

 

Pildiotsingu free aerath icon tulemusPildiotsingu free aerath icon tulemusPildiotsingu free aerath icon tulemus TEST - KUI KESKKONNASÕBRALIK SA OLED? Pildiotsingu free aerath icon tulemusPildiotsingu free aerath icon tulemusPildiotsingu free aerath icon tulemus

Loe allolevas tabelis iga väide hoolikalt läbi ja hinda, kas see käib sinu kohta:

a) Alati

b) Mõnikord

c) Mitte kunagi

Täida test ja loe kokku, milline vastusevariant esines kõige sagedamini. Proovi olla maksimaalselt aus.

 

TESTI TULEMUSED:

Vaata oma testi tulemused üle ja tee kokkuvõte, mis vastusevariant oli sul ülekaalus (kas a, b või c).  

A - Väga tubli, oled õigel teel. Oled läbi ja lõhki keskkonnasõbralik. Jätka samas vaimus! Loodame, et saad siit väljakutsest uusi mõtteid ja inspireerid oma eeskujuga ka teisi osalejaid!    

B - Tubli! Sul on hea keskkonnateadlikkus ja sa juba rakendada oma elus mõnd keskkonnahoidlikkuse põhimõtet. Soovitame sul üle vaadata väited, kus vastasid c ehk „Mitte kunagi“. Kui tahad oma käitumist muuta veelgi keskkonnasõbralikumaks, saad just nendest tegevustest alustada.

C - Sul on kõvasti arenguruumi, et muuta oma elustiili keskkonnahoidlikumaks. Vaata üle need väited, kus vastasid c ehk „Mitte Kunagi“ ning vii ellu vajalikud muutused. Kunagi ei ole hilja alustada, muutused algavadki väikestest sammudest. Loodame, et väljakutse inspireerib sind keskkonnasõbralikumaid valikuid tegema!

 

Tagasiside #3. Test on sinu enda jaoks (tagasisidet me ei soovi) ja lihtsustab sinu praeguste hoiakute ja käitumise keskkonnasõbralikkuse hindamist.

 

SUL ON AEGA NENDE ÜLESANNETE ELLUVIIMISEKS JA TAGASISIDE ANDMISEKS 2. APRILLI KESKÖÖNI.

Sinu esimene samm keskkonnahoidliku elu poole on tehtud, tubli töö!